Darbas užsienyje: pliusai bei minusai

parašė , 2016-07-22 04:56

Kasmet Lietuvą palieką tukstančiai žmonių, kurie išvyksta į užsienį ieškoti geresnio darbo bei gyvenimo. Darbas užsienyje sudomina daugelį, tad nieko nuostabaus, jog mūsų šalį palieka tiek daug žmonių. Darbo emigrantai, tarp tokių ypač daug yra jaunimo, neretai išvykę į užsienį tik užsidirbti, pasilieka ten visam laikui, tik retas kuris pasiilgsta Lietuvos ir grįžta namo. Šiandien trumpai pakalbėsime apie darbo bei gyvenimo svečioje šalyje trūkumus, privalumus bei kodėl žmones taip žavi darbai kitose užsienio šalyse? Taigi, pradėkime nuo teigiamos pusės. Visų pirma, pagrindinė priežastis, kodėl žmonės išvyksta į užsienį ieškoti ten darbo yra ta, jog beveik visose Europos Sąjungos šalyse vidutiniai atlyginimai yra daug didesni, kartais jų dydis net kelis kartus viršija lietuvišką atlyginimą.

Emigrantai teigia

Darbas užsienyjeTaip pat, didžioji dalis emigrantų teigia, jog užsienyje jie yra labiau gerbiami darbdavių, šie rodo jiems didesnį dėmėsį, sukuria palankias darbui sąlygas. Darbas užsienyje kai kuriuos žmones vilioja dar ir todėl, jog jie tiesiog nori aplankyti kokią nors konkrečią šalį, patys įsijausti į tos šalies žmonių gyvenimą, kultūrą. Dar viena priežastis, kodėl darbas svečioje šalyje yra labai naudingas yra ta, jog dirbant užsienyje bei bendraujant su nepažįstamais bei svetima kalba šnekančiais žmonėmis yra įgaunama labai daug naudingos bei gyvenime tikrai praversiančios patirties. Taigi, pagrindiniai darbo užsienyje privalumai yra: geras atlyginimas, geresnės gyvenimo salygos bei galimybė įgauti neįkainojamos patirties. Tačiau nereikia pamiršti ir tamsiosios šio reikalo pusės. Kai išvyksta į užsienį, žmonės ilgą laiką nesimato su artimaisiais, o tą pakelti tikrai nėra taip lengva. Be to, išvykus dirbti į nežinomą šalį iš pradžių būna labai sunku, reikia laiko priprasti prie šalies kultūros, tradicijų, žmonių gyvenimo būdo, bei, žinoma, labai svarbu mokėti ir tos šalies kalbą, nes be jos kvalifikuoto bei gerai apmokamo darbo gauti bus beveik neįmanoma. Tačiau pati didžiausia problema yra ta, jog kasmet dėl vis didėjančios emigragijos Lietuva praranda tūkstančius darbingo amžiaus žmonių. Išvykstant jaunimui, nebėra kam kelti šalies ekonomikos, tad dėl lietuvių pamėgto darbo svečiose šalyse labiausiai nukenčia mūsų valstybė bei mes patys.

Viso to išvada

Taigi, darbas užsienyje turi ir savų pliusų ir savų minusų. Ar vykti dirbti į užsienį, ar pasilikti Lietuvoje spręsti galite tik jūs patys.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

HTML tags are not allowed.