Drėgmės surinkėjas – nuožmiausias karys kovoje su drėgme

parašė , 2014-10-11 19:08

Vėl prasidėjus lietingajam sezonui, daugelis žmonių susiduria su viena didžiausių problemų namuose – per didele drėgme. Pelėsis, nemalonus kvapas ir bloga savijauta nuo per didelės drėgmės – tai tik kelios problemos, kurias sukelia itin drėgnas oras namuose ar darbovietėje. Dregmes surinkejas, arba dar kitaip vadinamas oro sausintuvas, yra geriausias būdas šioms problemoms išspręsti. Dabar, sparčiai tobulėjant įvairioms technologijomis, nereikėtų stebėtis, kad ir oro sausintuvų technologijos yra pažengusios į priekį: rinkoje galima išvysti įvairių drėgmės surinkėjų, kurie savo funkcijomis yra skirti ne tik buitiniam naudojimui, bet ir įvairioms pramonės šakoms, todėl yra svarbu žinoti kaip iš tokios didelės drėgmės surinkėjų gausos išsirinkti tokį, kuris būtų optimaliausias žmogaus poreikiams patenkinti.

Dregmes surinkejasKiekvienas drėgmės surinkėjas veikia panašiu principu: drėgnas patalpos oras yra įtraukiamas į oro surinktuvą, iš jo yra išgaunama drėgmė (įvyksta kondensacija) ir tas pats oras, tik daug sausesnis, vėl yra „išmetamas“ atgal į patalpą. Nors ir visi drėgmės surinkėjai veikia vienodu principu, tačiau įvairios skirtingos specifikacijos, tokios kaip sausintuvo našumas ar netgi prietaiso surinkimo kokybė, turi lemiamos reikšmės efektyviam drėgmės surinkėjo darbui.

Svarstant kokį drėgmės surinkėją derėtų įsigyti, svarbu apmąstyti šiuos kriterijus: drėgmės lygį, patalpos didį ir temperatūrą, vyraujančią erdvėje, kurioje bus oro sausintuvas. Drėgmės lygis – tai vienas iš svarbiausių kriterijų, pagal kurį reikėtų spręsti, koks drėgmės surinkėjas yra reikalingas. Itin drėgnose patalpose, tokiose kaip rūsys ar vidaus baseinas, yra reikalingas didesnio efektyvumo ir galingumo oro sausintuvas, nes silpnesni drėgmės surinkėjai negali efektyviai kovoti su per didele drėgme. Patalpos dydis – tai itin svarbus faktorius, norint išsirinkti optimaliausią drėgmės surinkėją: ne toks galingas oro sausintuvas didelėje patalpoje neatliks savo darbo ir todėl nevisiškai pateisins lūkesčius. Taip pat renkantis oro sausintuvą, reikia apmąstyti temperatūrą, esančią patalpoje, nes kai kurie drėgmės surinkėjai neveikia taip efektyviai, esant žemai temperatūrai, todėl reikia rinktis būtent tokį oro sausintuvą, kuris yra pritaikytas dirbti vėsiose vietose.

Be to, kad drėgmės surinkėjai patalpai suteikia komfortišką drėgmės lygį, jie taip pat turi ir papildomos naudos. Sausesnis patalpos oras – tai geriausia apsauga nuo pelėsio, kuris kenkia ne tik patalpos estetinei išvaizdai, bet ir žmonių sveikatai. Taip pat svarbu paminėti, kad oro sausintuvai gali sumažinti ir komunalines šildymo ar elektros sąskaitas – šildant patalpą, kai yra vėsi temperatūra, yra sunaudojama mažiau elektros energijos, todėl automatiškai mažėja ir įvairūs komunaliniai mokesčiai. Daugelis specialistų taip pat teigia, kad oro sausintuvai – tai vienas iš svarbiausių būdų, padedančių palaikyti tvirtą patalpos konstrukciją. Nevertėtų stebėtis, kad dėl didelės drėgmės gausos gali pradėti pūti ir irti įvairios atraminės pastato konstrukcijos. Būtent drėgmės surinkėjai, palaikydami normalią drėgmę patalpoje, ir išsprendžia šią problemą.

Taigi, drėgmės surinkėjas – tai itin efektyvi pagalba, kovojant su nesibaigiančiu pelėsiu, per didele drėgme namuose ir nemaloniu drėgmės kvapu. Tik palaikant normalią oro drėgmę namuose, galima džiaugtis visapusišku namų jaukumu ir nebesijaudinti dėl įvairių drėgmės sukeliamų nemalonumų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

HTML tags are not allowed.