Energinio naudingumo sertifkatas: kam jo reikia?

parašė , 2014-02-06 07:23

Nuo praėjusių metų priimtas naujas įstatymas, nurodantis, kad norint parduoti savo būstą, būtinai reikalingas energinio naudingumo sertifikatas, pažymintis, kiek šilumos energijos sunaudojama, norint apšildyti savo būstą. Nors tai ir gana dažnai kelia pasipiktinimą, kad tas sertifikatas tėra dar vienas formalumas (o jų ir taip daug), norint parduoti nekilnojamąjį turtą.

energinio naudingumo sertifikatasIš tiesų viskas nėra taip blogai. Energetinio naudingumo sertifikatas yra vienintelis dokumentas, įrodantis, kad norint apšildyti būstą, sunaudojama visai nedaug energijos. Kai perkamas butas, kartais pakanka tiesiog parodyti praėjusių metų sąskaitas už šildymą ir galima maždaug įsivaizduoti, kiek teks už butą mokėti altuojumetų laiku. Vis dėlto, parduodant namą yra gana sudėtinga įrodyti, kad šilumos energijos sunaudojama visai nedaug. Taigi, šiuo atveju būtina turėti sertifikatą, kuris tai įrodo. Parduodant butą taip pat reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas, tačiau jis išduodamas paprastesne tvarka, mat, praktiškai visi butai yra pačios žemiausios energetinio naudingumo klasės. Žinoma, jei buto savininkai su tuo nesutinka, gali būti atliekamas energinio naudingumo sertifikavimas būtent jūsų bute, tačiau tai pasiteisina tikrai ne visada. Kita vertus, jei butas buvo modernizuotas, gali būti, kad jums pavyks nustatyti rezultatus, kurie bus naudingi būtent jums.

Kartais baiminamasi, kad atliekant skaičiavimus bus nustatyta, kad energinis naudingumas yra labai žemos klasės, tačiau specialistai paprastai pateikia siūlymus, kaip tai pakeisti, ir energetinį naudingumą padidinti, taigi, baimintis tikrai nėra reikalo.

Sertifikavimo darbai paprastai atliekami gana greitai, tačiau tai, kiek tiksliai laiko užtrunkama, gana sudėtinga atsakyti – tai priklauso ir nuo pastato dydžio ir jo sudėtingumo. Specialistai pas jus gali užtrukti ir porą valandų, ir gana ilgai – net visą dieną. Kaina taip pat priklauso nuo pastato dydžio ir sudėtingumo, todėl negalimavienareikšmiškai atsakyti, kiek tai kainuos.

Jei sertifikavimo darbai buvo atlikti seniau, o dabar norite parduoti namą, būtinai pasitikrinkite, kada sertifikatas buvo išduotas. Bėgant metams, energetinio naudingumo klasė gali nukristi žemyn, taigi, dėl šios priežasties reikalaujama pateikti naujesnį nei 10 metų senumo sertifikatą.

Taigi, sertifikato išdavimas nėra tik dar vienas formalumas, norint parduoti namą – tai naudinga ir pačiam namo savininkui, kuriam, be abejo, svarbu namą parduoti kuo brangiau, o jei bus nustatytas aukštas energetinis naudingumas, didelę namo kainą galima tiesiog garantuoti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

HTML tags are not allowed.