Oro Dievai ir senovinė meteorologija

parašė , 2013-01-23 11:30

Pirmi meteorologai buvo dvasininkai ir ankstyvų civilizacijų šamanai. Jiems paskyrė užduotį su nuraminimu Dievų, kurie, juo tikėjo, kontroliavo klimatą ir visus natūralius reiškinius. Tai nebuvo joks šykštus žygdarbis, kadangi jūs galite įsivaizduoti, ir kartais jų patys gyvenimai priklausė nuo palankaus orai

Prie 3500 pr. Kr. Egipto bendruomenės buvo gerai įkurtos palei Nilą, kur oras buvo šiltas ir saulėtas, ir vanduo buvo pertekęs. Tačiau, kaip šis ankstyvas civilizacijos lopšys visiškai priklausė nuo Nilo jo klestėjimui, Egiptiečiai pabandė panaudoti judėjimą žvaigždžių kaip vadovas metinio kilimo ir nukritimo Nilo ir iki pat jo patvinimo.

Ši priklausomybė nuo Nilo privedė prie tikėjimo dviem galingais Dievais. orai ir Ra (ar Re). Osiris laikė vadovu mirusiųjų ir šaltiniu vaisingumo į pragyvenimą, kontroliuodamas dygimą augmenijos ir upės Nilo patvinimą. Ra buvo saulės Dievas, kuris kontroliavo judėjimą dangaus kūnų, važiuojančių per dangų kiekvieną dieną jo saulės valtyje.

Kitos ankstyvos civilizacijos, pasirodančios tuo laiku taip pat, priklausė nuo orai Patvinimas Tigris ir Eufrato Mesopotamijoje ir Indo slėnyje buvo pagrindinis išlikimui ir vietos bendruomenės klestėjimui. Svarbiausias babiloniečių Dievas buvo Marduk. Marduk buvo iš pradžių Dievas audrų, bet galų gale tapo atmosferos Dievu. Vienas iš svarbiausių Vedic senovinės Indijos religijos Dievų buvo Indra, lietaus ir audrų Dievas.

Šiaurės Europoje Norvegijos Dievas Thor, kurio vardas orai Šiluteje žodžio griaustiniui, kaip buvo manyta, buvo viskas galingas, ir buvo atstovautas, nešdamas plaktuką, kuris simbolizavo žaibo trenksmą. Žmonės kreiptųsi į Thor apsaugai, ir jis tapo norvegų pagonybės simboliu. Ilgainiui auganti krikščioniškų misionierių įtaka laikė Thor blogio įsikūnijimu ir vairavo jo šalininkų metropoliteną, kur tikėjimas pasiliko iki šiuolaikinių laikų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

HTML tags are not allowed.