Topografinės nuotraukos

parašė , 2014-01-17 07:45

Topografinės nuotraukos reikalingos tuomet, kai planuojama atlikti įvairius projektavimo darbus. Svarbu tai, kad topografinis planas būtų parengtas dar likus metams iki projektavimo darbų, taigi, tuo svarbu pasirūpinti dar gerokai iš anksto. Topografinėse nuotraukose vaizduojama esama sklypo situacija – požeminės komunikacijos, reljefas ir statiniai. Jokie projektavimo darbai negali būti pradedami be topografinių nuotraukų, taigi, jei planuojate tokius darbus, pasirūpinkite nuotrauka iš anksto.

Topografinės nuotraukosGana dažnai klausiama, kur kreiptis, jei reikia padaryti topografinę nuotrauką. Atsakymas labai paprastas: kreipkitės į įmones, kurios atlieka kadastrinius matavimus bei daro topografines nuotraukas. Kartais susigundoma įvairiausiais skelbimais, kuriuose rašoma, kad pavieniai asmenys atlieka tokias paslaugas. Nors kaina kartais gali būti ir mažesnė, tačiau nepamirškite posakio, kad „taupus moka du kartus“ ir nesusigundykite vien tik žema kaina. Svarbiausia yra tai, kad darbas būtų atliktas kokybiškai, todėl jums vertėtų pasiieškoti įmonių, kurios yra patikimos ir savo darbą atlieka profesionaliai. Visų pirma galite pasiklausinėti savo draugų ar pažįstamų, kuriems yra tekę pasinaudoti tokiomis paslaugomis, tikėtina, kad jums bus rekomenduotas tikrai geras specialistas. Taip pat galite pasiskaityti atsiliepimus internete ir susidaryti pirminį įspūdį apie įmonių patikimumą.

Taip pat gana dažnai keliamas klausimas, kiek kainuoja topografinės nuotraukos. Vienareikšmio atsakymo nėra – tai priklauso nuo sklypo reljefo, taip pat ir požeminių komunikacijų bei statinių. Taigi, kaina priklausys nuo sklypo sudėtingumo. Žinoma, suma nebus tokia baisiai didelė, kaip galima įsivaizduoti, taigi, nerimauti tikrai nėra dėl ko.

Norint pasidaryti topografines nuotraukas svarbu turėti kadastrinių matavimų dokumentus, jei šie matavimai jau buvo atlikti. Kadastriniams matavimams reikia turėti sklypo nuosavybę patvirtinančius dokumentus, taip pat ir pastatų (jei jų yra sklype) nuosavybę patvirtinančius dokumentus bei savininko asmens dokumento kopiją. Tai, kiek užtruks topografinės nuotraukos darymas, priklausys nuo sklypo sudėtingumo, taigi, gana sudėtinga atsakyti, kiek tai gali trukti.

Taigi, jei planuojate atlikti tam tikrus projektavimo darbus, nepamirškite, kad topografines nuotraukas būtina pasidaryti dar prieš metus. Taigi, turėkite tai omenyje, kad projektavimo darbai neužsitęstų ilgiau nei planuojate.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

HTML tags are not allowed.