Ką pasirinkti židinį ar krosnelę?

parašė , 2014-11-18 17:13

Kai ateina laikas apsvarstyti šildymo galimybes esamam būstui ar projektuojant naują namą, pirmiausia iškyla klausimas, ką pasirinkti židinį ar krosnelę. Abudu variantai turi savo gerų savybių. Krosnelės pravarčios yra tais atvejais, kai norima sušildyti nedideles patalpas, o židinius naudingi tuomet, kai reikia apšildyti didesnes patalpas, taigi svarbiausia – išsirinkti daiktą pagal savo poreikius.

krosnelesKrosnelė veikimo principas: Jų spinduliuojama šiluma yra tiesiogiai perduodama į patalpą per stiklą ir korpusą. Patalpos taip pat gali būti sušildytos konvekcijos būdu, tai galima padaryti, kai krosnelės korpusas yra dvigubas (t.y. jame yra tarpelis tarp pakuros ir apdailos), kuriame vyksta konvekcija.

Atviro arba uždaro tipo židinys – jie statomi iš koklių, specialių židinio statybai skirtų nedegių plokščių, kurios gali būti aptinkuojamos arba kitokiu būdu padengiamos. Jeigu židinio ugniakuras yra be durelių, tuomet patalpos yra sušildomos ugniavietei tiesiogiai spinduliuojant į aplinką, arba apdailai akumuliuojant šilumą. Jei židinio montavimui naudojamas ugniakuras, kitaip dar vadinamas kapsule, tuomet šiluma į aplinką yra perduodama per stiklą, nuo kaistančio apdailos išorinio paviršiaus, o dažniausiai konvekcijos būdu. Kuo skiriasi plieniniai židiniai nuo ketinių?

Plieniniai židiniai

Šio tipo modeliai turi įvairesnį formų pasirinkimą, jie yra lengvesni ir plastiškesni, tačiau jie greičiau atvėsta, jeigu nėra įrengti papildomi šilumos kaupikliai. Tokio tipo židinį rinkitės, jei jūs neplanuojate kūrenti pastoviai ir jums nėra aktuali šilumos akumuliacija.

Ketiniai židiniai

Tokie modeliai yra greitai įkaistantys, akumuliuojantys šilumą, taip pat jie nesideformuoja didelėse temperatūrose, ir yra termiškai stabilūs. Ketaus gaminiai yra pritaikyti nuolatiniam kūrenimui, jie ilgai ir stabiliai dega, turi geras šilumos akumuliavimo savybes. Yra ketinių židinių, kurie papildomai padengti šamoto plytomis, dėl kurių židinys dar geriau akumuliuoja šilumą. Vokietijoje galima rasti tokių židinių, pagamintų 19-tame šimtmetyje.

Taigi sprendžiant klausimą, ką reiktų rinktis židinį ar krosnelę, pirmiausia nuspręskite kokį plotą norite sušildyti ir kiek jūs vietos turite šiems šildymo įrenginiams . Jei būsto plotas yra pakankamai didelis, reiktų rinktis židinį, mažesnėms patalpoms – krosnelę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

HTML tags are not allowed.