Ką turėtume žinoti apsisprendę įsigyti kontaktinius lęšius?

Kokie yra jų nešiojimo privalumai ir trūkumai?

Stebėdami medicinos pažangą, būtent oftalmologiją, matome nuostabų išradimą – kontaktinius lęšius, kitaip tariant korekcinius kontaktinius lęšius. Okulistai labai dažnai siūlo savo pacientams šį regėjimo korekcijos būdą. Išskiriama keletas kontaktinių lęšių rūšių:

  1. kieti kontaktiniai lęšiai: jie pagaminti iš polimetilmetakrilato (PMMA), ši medžiaga naudojama ragenos kreivumui koreguoti kenčiant nuo astigmatizmo. Deja, tam tikru tokių lęšių naudojimo apribojimu yra silpnas deguonies pralaidumas, dėl jo lęšių nešiojimo laikas per dieną yra gerokai sutrumpinamas. Tai yra nemažas tokios rūšies lęšių trūkumas. Akiai, kaip ir kitiems mūsų organizmo organams, reikalingas deguonis, kad jie galėtų tinkamai funkcionuoti. Kalba eina apie rageną, kuri, esant deguonies trūkumui, pabrinksta, o pacientas mato tarytum pro rūką. Nepakankamas deguonies kiekis ragenoje gali sukelti akies skausmą, hiperemiją arba ilgai trunkantį (kartais keletą valandų) regėjimo pablogėjimą.
  2. Kieti
    kontaktiniai lęšiai, praleidžiantys deguonį: jie skiriasi nuo pastarųjų lęšių tuo, kad jų pralaidumas deguoniui yra didesnis, be to, juos galima nešioti žymiai ilgiau. Šių lęšių skersmuo gali būti didesnis, dėl to juos lengviau uždėti, jie koreguoja netgi sunkų astigmatizmą.
  3. Minkšti kontaktiniai lęšiai – tai kontaktinių lęšių rūšis, kurie pagaminti iš hidroksietilmetakrilato (MEMA). Jų privalumai yra tokie: šie lęšiai pasižymi higrofilinėmis savybėmis, yra ploni, lengvai užsideda ant akies ragenos. Tačiau jų trūkumas yra tai, kad šiais lęšiai negalima išgydyti sunkaus astigmatizmo. Dar vienu nepatogumu naudojant minkštus kontaktinius lęšius gali būti tai, kad juos reikia prižiūrėti kas dieną.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *