Efektyvus samdymas

„Pagrindinis uždavinys – taip išlavinti savo bendravimo įgūdžius, kad jie taptų patogiu ir efektyviu įrankiu kasdieniame gyvenime. Tuomet jūs iš savo įrankių pasirinksite tinkamiausią kiekvienam uždaviniui ir naudosite jį nedvejodamas“. Maxas de Prie, „Lyderiavimo menas“ „Efektyvaus samdymo technologijos“Šiandien verslo žmonėms dirbant savo darbą reikia labiau praktinių priemonių, nei išplėstų teorijų. Visos anksčiau išvardytos personalo įvertinimo ir atrankos priemonės buvo parengtos taip, kad būtų patogios naudoti, ir šis konspektas skirtas atlikti tam tikros „įrankių juostos“ (toolbar) funkciją. Tikimės, kad ilgainiui įgusite rinktis tinkamiausius šio konspekto įrankius ir juos naudoti. 

BūdasRezultatas
1. Pokalbis su kandidatu telefonu
Prieš kviesdami potencialų darbuotoją į pokalbį, pakelkite telefono ragelį ir paskambinkite jam. Nesvarbu, kas jūs – stambios bendrovės prezidentas, ieškantis sekretoriaus, ar reklamos agentūros vadybininkas, besidairantis talentingo dizainerio dirbti kūrybinio darbo skyriuje, – paskambinkite pats.Pirmas įspūdis, gautas net pokalbio telefonu metu, daug ką pasako apie kandidatą.
2. Paprašykite CV ir motyvacijos laiško 
Jei tai įmanoma padaryti nepaisant visos jūsų turimos medžiagos apie kandidatą, paprašykite kandidato atsiųsti jums CV ir motyvacijos laišką, kuriame būtų išvardyti pagrindiniai jo gyvenimo įvykiai ir profesionalios karjeros etapai. CV galima paprašyti per pirmąjį pokalbį telefonu.Paklauskite savęs: kaip greitai kandidatas atsiuntė jums CV? Koks jo raštingumo lygis? Ar jis tvarkingas? Lakoniškas? Ar jis atsiliepė į jūsų prašymą kartu su CV atsiųsti ir motyvacijos laišką?
3. Pateikite kandidatui nesunkų uždavinį 
Pasiūlykite kandidatui iki pokalbio aplankyti vieną jūsų parduotuvių, gamyklą, mokymo centrą, biurą ar jūsų bendrovės interneto svetainę. Paskui paprašykite jo pasidalyti savo įspūdžiais ir pastabomis.Tai puiki galimybė taktiškai ir neįkyriai stebėti kandidato elgesį.
4. Prasivaikščiokite su kandidatu po biurą 
Tai puiki galimybė tiesiog paplepėti su kandidatu ir sumažinti jo įtampą ir nerimą prieš pokalbį. Įsižiūrėkite, ar kandidatas smalsus: ar jis domisi nauja aplinka, ar klausinėja? Ką dar jis daro? Kaip elgiasi?Gera įvadinė dalis į produktyvų pokalbį; leidžia dar kartą patikrinti kandidato asmens savybes ir pažiūrėti į jo elgesį darbo aplinkoje.
5. Aptarkite CV darbo grupėje 
Skaityti pretendentų, kandidatuojančių į vadovo pareigas, CV, daug naudingiau ir greičiau trijų / penkių žmonių grupėmis. Stebėkite, kaip jūsų komandos nariai reiškiasi, kartais visai nenuspėjamai, būdami ekspertai netikėčiausiose gyvenimo srityse.Kartu dirbančių žmonių grupės tiksliau ir įvairiapusiškiau įvertina potencialų bendradarbį ir savo būsimąjį kolegą, nei vienas žmogus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *