Kaip tinkamai parašyti gyvenimo aprašymą

Gyvenimo aprašymas – tai trumpa asmens gyvenimo suvestinė. Jis labai svarbus ieškant darbo arba norint pakeisti darbovietę. Gyvenimo aprašymas – dokumentas, kurį gavęs darbdavys arba atrankos specialistas sprendžia apie potencialų asmens tinkamumą siūlomai pozicijai. Įvertintus kaip tinkamus pagal formalius duomenis kandidatus darbdaviai arba atrankos specialistai kviesis pokalbiui.Gyvenimo aprašymų peržiūrai atrankoje dalyvaujantys žmonės gali skirti nedaug laiko, todėl labai svarbu, kad gyvenimo aprašymas būtų tinkamai paruoštas, informacija jame susisteminta ir aiškiai išdėstyta, kad nebūtų palikta kalbos klaidų. 1.   Skirkite laiko gyvenimo aprašymui paruošti. Dauguma konsultacinių kompanijų, atliekančių darbuotojų atrankas, savo internetiniuose tinklapiuose pateikia gyvenimo aprašymų pavyzdžių bei taisyklių, kaip rašyti CV. Peržiūrėkite tą informaciją, tokiu būdu susidarysite geresnį vaizdą apie tai, koks gyvenimo aprašymas turi būti.Rekomenduojama CV paruošti ne vienu prisėdimu. Perskaitykite CV kitą dieną po parašymo, tikėtina, kad norėsite ką nors pataisyti.2.   Apgalvokite, į kokias pozicijas norėtumėte pretenduoti. Gyvenimo aprašyme pasistenkite informaciją pateikti taip, kad ji argumentuotų Jūsų tinkamumą būtent toms pozicijoms, apie kurias svajojate. Jei turite darbo patirties – aprašydami savo pareigas buvusiose darbovietėse apgalvokite, kokia Jūsų patirties būtų svarbi pretenduojant į Jūsų norimą poziciją.3.   Aprašykite savo patirtį. Svarbu gyvenimo aprašyme nurodyti ne tik buvusių darboviečių pavadinimą, savo pareigas bei laikotarpį, kuriuo dirbote, bet taip pat ir aprašyti savo pagrindines funkcijas. Neretai pareigų pavadinimas neatspindi tikrojo asmens darbo bei atsakomybės lygmens.Galite paruošti keletą savo gyvenimo aprašymų variantų, jei norėsite pretenduoti į keletą skirtingų pozicijų. Kiekviename iš jų akcentuokite norimai darbo pozicijai tinkamus faktus.4. Pagrindinės temos. Pagrindinės kiekvieno CV temos yra:

  • Asmeniniai duomenys (vardas, pavardė, gimimo metai bei kontaktiniai duomenys).
  • Išsilavinimas (kada pradėjote ir kada baigėte mokymo įstaigą, kokioje mokymo įstaigoje bei kokią specialybę bei mokslo laipsnį įgijote.
  • Darbo patirtis. Nuo kada iki kada dirbote, darbovietės pavadinimas, miestas, užimamos pareigos (galbūt pareigos keitėsi, tuomet svarbu tai nurodyti), pagrindinės funkcijos.
  • Kvalifikacijos kėlimo kursai. Jeigu tokių kursų buvo daug, nurodykite tik tuos kursus, kurie gali būti svarbūs naujajame darbe.
  • Užsienio kalbų mokėjimas (kokias užsienio kalbas bei kokių lygiu mokate. Galite išskirti kalbų žinių lygį raštu ir žodžiu).
  • Kiti įgūdžiai. Svarbu paminėti kitus Jūsų turimus įgūdžius, kurie gali būti svarbūs naujame darbe: vairavimo stažas, kompiuterinės programos, kuriomis dirbate, buhalterinės programos ir kt.)
  • Asmenybės ypatumai arba pomėgiai. Tai nėra privaloma gyvenimo aprašymo dalis, tačiau jei manote, kad ji papuoš Jūsų gyvenimo aprašymą, tuomet įrašykite.
  1. Gyvenimo aprašymo apimtis. Pasistenkite sutalpinti informaciją į 1-2 puslapius. Tai populiariausias gyvenimo aprašymų dydis, nors jis ir nėra griežtai reglamentuotas. 
  2. Patikrinimas. Prieš siųsdami savo gyvenimo aprašymą, būtinai atidžiai jį perskaitykite ir ištaisykite klaidas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *