Kokią karjeros kryptį pasirinkti?

Studentaujate? Esate moksleivis? O gal kažkuriuo gyvenimo tarpsniu apskritai nusprendėte pagalvoti apie savo karjerą? Na, tuomet turbūt jums reikės daugiau informacijos apie egzistuojančias galimybes ir dar daugiau.

Pagrinde tam dalykui žmonės naudojasi internetu ir ieško informacijos ten. Galima rasti nemokamos informacijos lietuvių ir anglų kalba. Mūsų karjeroscentras.lt puslapyje yra nemokamos informacijos apie karjeros galimybes, perspektyvas, profesijos pasirinkimą ir daug įvairių kitų dalykų. Teisiniai aspektai taip pat. Žodžiu, labai daug, kai reikia galvoti apie savo karjerą ir jos pasirinkimą ir kitus su tuo susijusius dalykus.

Dar viena iš vietų kur galite užduoti klausimus įvairių sričių ekspertams, rasti interviu su edukologais ir įvairias karjeras “padariusiais” žmonėmis, yra klaustukai.lt. Tai yra mažiau specializuota ir mažiau formali erdvė, tačiau tai tikrai padeda susidaryti vaizdą apie skirtingus karjeros pasirinkimus net neužduodant klausimų, o tiesiog skaitant jau prieš tai atsakytus klausimus arba kažkokios profesijos atstovų interviu, kur jie išdėsto savo mintis apie profesiją, bei netiesiogiai leidžia pajausti tos profesijos dvasią. Taip galėsite netiesiogiai suprasti ar tokia karjera yra jums tinkama ir ar tai gali būti jūsų pasirinkimu.

Kiti variantai priklauso nuo jūsų padėties. Jei esate mokinys ar studentas, tai arba pats, arba su draugais, arba su mokyklos ar universiteto atstovybe galite bandyti suorganizuoti tam tikrus susitikimus. Tai daroma nemokamai, nes profesijų atstovai labai noriai bendrauja su studentais ir moksleiviais, norėdami juos įkvėpti, jiems padėti, patarti.

Kiti pasirinkimai dar gali būti ir mokami. Tai yra visokie karjeros couchingo ekspertai, kurie veikia kaip psichologai, bando jus pažinti, išskirti stripriąsias jūsų puses ir pasiūlyti geriausius pasirinkimus jūsų karjeros keliui. To pat metu jie bando jums padėti ir kitaip tobulėti, kad turėtumėte kuo daugiau pasirinkimo galimybių ir erdvės rinktis.

Dar būna įvairiausių kursų, kuriuose kartu su kitais žmonėmis, dalyvaudami konferencijoje, mokymuose ar panašioje veikloje galite pats išsigryninti ir suprasti savo pasirinkimą karjerai.

Bet tai yra klausimai, kurie dažniausiai kyla moksleiviams ir studentams, todėl nemokamų variantų ir gilaus savęs apmąstymo pakaks, nes žinokite, kad visada pabandę vieną kryptį galėsite ją keisti. Tai nėra taip sunku, kaip gali atrodyti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *